Zaloguj | Zarejestruj

Autor Wiadomość
 Tytuł: Jednostki w Mount & Blade
PostNapisane: 18 maja 2009, o 19:38 
Student
Student
Ostrzeżenia: 0 / 4
Witam. Ostatnio zagrałem sobie w Mount and Blade'a. Wszystko szło piękie, aż do chwili, gdy mój oddział dostał limit 90 jednostek. Wtedy nagle nie mogłem werbować żołnierzy, kiedy limitu jeszcze nie osiągnąłem (np. mam 76/90, idę do gospody i zaczepiam najemników i wyskakuje mi opcja "Nie potrzebuje nowych ludzi", lub "Nie mogę prowadzić aktualnie więcej ludzi", A jeńców uratowanych również nająć nie mogę). Również problem miałem później, gdy wraz z sojusznikiem walczyłem z wrogim lordem. Moich było 76, sojusznika 103, a wrogów 118. Gdy klikam przyłączyć się do bitwy, wskazuje, że razem 133, a prosta matematyka wskazuje, że powinniśmy mieć 179. Dodam jeszcze, że na początku gry żadnych takich problemów nie miałem.
Czy ktoś może mi pomóc?

Zobacz profil  Offline

Tytuł:
PostNapisane: 18 maja 2009, o 19:45 
Jedi Honorary Consul
Jedi Honorary Consul
Nie mam pewności, ale że sporo grywałem w M&B, więc na moje jest tak:

Werbowanie - masz 20 różnych jednostek. Jesteś Ty, do tego powiedzmy z 7-8 bohaterów, a pozostałe 12-13 miejsc zajmują różnego rodzaju jednostki zwykłe (np swadiański rycerz, zbrojny, milicjant, żołdak, bojownik, kusznik, strzelec, rekrut, piechur, sierżant zajmują 10 miejsc). Możesz mieć maksymalnie 20 typów jednostek.

Matematyka - jeśli dołączyłeś się do bitwy między dwoma lordami to najprawdopodobniej już oni jakiś czas walczyli, czyli pojawili się ranni (+ ewentualni Twoi ranni).

Zobacz profil  Offline

Tytuł:
PostNapisane: 18 maja 2009, o 20:40 
Student
Student
Cytuj:
Matematyka - jeśli dołączyłeś się do bitwy między dwoma lordami to najprawdopodobniej już oni jakiś czas walczyli, czyli pojawili się ranni (+ ewentualni Twoi ranni).

Ja nie byłem po żadnej bitwie, wręcz przeciwnie, a w przypadku sojusznika, to on miał 103/126

Zobacz profil  Offline

Tytuł:
PostNapisane: 18 maja 2009, o 21:44 
Jedi Honorary Consul
Jedi Honorary Consul
No to widocznie jakiś bug lub poważniejszy błąd w skrypcie. Mi też się parę razy gra wyhaczyła zupełnie bez powodu ;)

Zobacz profil  Offline

Tytuł:
PostNapisane: 19 maja 2009, o 15:53 
Wybraniec
Wybraniec
W grze Mount & Blade istnieje limit jednostek,które mogą znajdować się jednocześnie na polu bitwy. Pozostałe dochodzą jako posiłki,gdy pierwsze siły zostaną pokonane (czyli zmasakrowane). Limit jednostek naraz na polu bitwy możesz ustalić w opcjach gry (zaraz po naciśnięci ESC chyba opcja "pole bitwy" czy coś takiego, szukaj suwaka w lewej,dolnej części ekranu),ale jest on ograniczony. Istnieją mody,które to zmieniają - wtedy można toczyć bitwy, w których walczy 1000 żołnierzy naraz! Niestety,
wymaga to potężnego komputera.

Edit:
Oczywiście mogło też się zdarzyć,że nie wziąłeś pod uwagę rannych. Np. masz oddział 70 żołnierzy (i tak też jest wyświetlane na mapie),ale 20 rannych. Dochodzi do bitwy i nagle pokazuje ci się w bitwie będzie walczyć tylko 50 twoich żołnierzy. To samo tyczy się jednostek wroga. Stan osobowy możesz zobaczyć w menu oddziału

Zobacz profil  Offline

Tytuł:
PostNapisane: 22 maja 2009, o 15:39 
Student
Student
Cytuj:
W grze Mount & Blade istnieje limit jednostek,które mogą znajdować się jednocześnie na polu bitwy. Pozostałe dochodzą jako posiłki,gdy pierwsze siły zostaną pokonane (czyli zmasakrowane). Limit jednostek naraz na polu bitwy możesz ustalić w opcjach gry (zaraz po naciśnięci ESC chyba opcja "pole bitwy" czy coś takiego, szukaj suwaka w lewej,dolnej części ekranu),ale jest on ograniczony. Istnieją mody,które to zmieniają - wtedy można toczyć bitwy, w których walczy 1000 żołnierzy naraz! Niestety,
wymaga to potężnego komputera.

To wiem już od dawna (i na samym początku sobie licznik prezestawiłem :wink: ). Chodzi mi o to, że jak się dołączę do bitwy i klikam, aby się dołączyć to jest napisane:
"Lord ... z oddziałem wznosi okrzyk bojowy, gdy widdzi jak dołączasz się do bitwy. Lord ... będzie się teraz musiał zmierzyć z waszymi połączonymi siałami. Macie razem 125 żołnierzy zdolnych do walki na 116 żołnierzy wroga."
Tak jest co do słowa napisane. Przyjąłem więc, że to po prostu jakiś bug, chociaż mam chyba najnowszą wersję (1.011)

Zobacz profil  Offline